| glitt3r a întrebat:

La scoala am o uniforma cam prea eleganta pentru mine: camasa alba, gri sau bleumarin, sacou negru si cravata albastra. Pantalonii nu conteaza. As vrea sa pot sa o accesorizez sau nu stiu... dar sa nu fie prea-prea ca atunci e problema cu profesorii. Si nici prea stilul bunica, ca atunci rad colegii de mine. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Summer Memories a răspuns:

Uite aici un articol:

http://www.wikihow.com/Accessorize-Your-School-Uniform

Daca nu le ai bine cu engleza (este scris in engleza) uite-te mai jos ca are si un video;).

Succes :-*

7 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Cred ca singura sansa sunt cerceii si geanta. Cauta ceva funky.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| undercovergirl a răspuns:

O poti accesoriza spre exemplu cu : un ceas mare stil barbatesc, o brosa pe reverul sacoului, o esarfa in loc de cravata ( daca ai voie ). happy

| DarQueen a răspuns:

Wow. merge camasa alba la pantaloni negri si o cravata... ori rosie, ori neagra, si sacoul.
camasa gri merge la blugi.si nu iti trebuie cravata decat optional.
daca vrei ceva intr-adevar traznit(am mai vazut) ia-ti camasa bleumarin, o cravata(culoarea nu conteaza, poate fi mai funky) si o pereche de pantaloni training...laughing si adidasi. e super tare rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea foarte bine sa iti pui niste accesorii colorate gen coronite, care sa le asortezi cu bratari sau curele happy. mai "triseaza" si tu in unele zile si scapa de cravata, pe care sa o inlocuiesti cu niste margele care merg peste camasa. sau si mai bine, niste esarfe micute si colorate la baza gatuluihappy. daca simti ca uniforma este prea sobra si nu te pune in valoare, pune-ti in evidenta podoaba capilara cu ajutorul unor frizuri mai nonconformiste, care sa constrasteze cu vestimentatia. arata ca ai gusturi bunewinking. asa poti obtine un look urban sau ceva de genu happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti pui o bratara nu prea stridenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca conteaza ca iti spun colegii. important este ca tu trebuie ca respecri regulile scolii. chiar daca colegii tai rad spune-le -eu respec regulile si chiar daca nu ar fi asa, ma imbrac cum vreau eu asta e silul meu si cu asta bast :*