| Dilaa98 a întrebat:

La un palton rosu aprins, ce culoare ar putea avea esarfa/fularul? big grin

9 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Ar merge cu roz happy

| OoBunnyoO a răspuns:

Cu nuante de roz, alb, crem, bleumarin, negru, maro, portocaliu, violet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu la palton rosu port fular gri sau verde, se vede dragut.
Rar negru, dar am un fular alb care are ceva chestii colorate pe el si se vede bine.

| CristinaSNC a răspuns:

Alb.

| thewomaninwhite a răspuns:

Culoarea galben, alb sau negru.

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Negru sau albastru închis

| Chiriac_Robert_2000 a răspuns:

Alb sau negru happy

| Bianca38 a răspuns:

Poți asorta cu:alb,negru,roșu, violet, portocaliu, verde. Când vrei sa asortezi roșu este mai ușor sa potrivești tot nuanțe de roșu, dar mai închise, precum cărămiziu. Roșu are ca și culori similare violet și portocaliu, prin urmare poți asorta roșu cu nuanțe ale acestor culori, dar care sa nu fie prea închise sau prea deschise.Culoarea complementara pentru roșu este verde,le poți asorta atât timp cât alegi nuanțe mai atenuante, nu intense, altfel vei scoate în evidenta cele doua culori intr-un mod inestetic. Fereste-te sa asortezi roșu cu albastru și galben, acestea pot fi asortate numai când nuanțele de albastru sunt îndreptate spre violet, iar nuanțele de galben spre portocaliu!

| Imalittlemonkey54 a răspuns:

Alb/negru/roz/portocaliu/galben