| 1Q a întrebat:

M-am vopsit cu vopsea saten inchis si mi-a iesit parul negru acum daca ma dau cu vopsea saten mediu cum eram inainte rezolv ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o asa! laughing) Trebuia sa-ti explice cineva ca vopseaua din comert are nuantele dereglate si in functie de culoarea actuala trebuie decis si timpul si nuanta.

Ia-ti sampon head and shoulders pentru matreata si o cutie de vitamina c fara aroma ( ar trebui sa fie vreo 3-4 lei ).

Pune intr-un bol sampon ( cat iti ajunge sa-ti acoperi tot parul ca pe o vopsea ), vitamina c pisata foarte bine si daca ai si zeama de lamaie si mai bine. Toata minunea asta o aplici pe parul uscat ca pe o vopsea normala, acoperi cu folie de staniol si un prosop si o lasi 30 de minute sau o ora. Repeti procedura pana ajungi la rezultatul dorit. Si nu, nu ramai fara par. Este o metoda super pentru a scoate vopseaua din par/ a deschide nuanta parului vopsit. laughing

Daca n-ai rabdare pentru toata chestia asta si ai vreo 90 de lei poti sa-ti iei color b4 din dm si intr-o ora revi la nuanta naturala daca ai aplicat pe parul natural doar nuante inchise sau la cea mai deschisa nuanta a ta daca ai aplicat si nuante de blond in ultimii ani. Desi nu cred ca e cazul. laughing