| Sensitive a întrebat:

M-am vopsit ieri, cam asa este culoarea http://www.lorealparis.ro/img/l10n/products/305x262/HCo2 5_3.jpg si nu imi place cum imi sta,m-as vopsi din nou, dar as vrea cateva sugestii : 1. La cat timp ma pot vopsi din nou ca sa nu imi tocesc parul? 2. Ce nuanta mi-ati recomanda?(ceva mai deschis)

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Da,daca se mai decoloreaza si vopseaua... apoi iti iei un roscat mai turbat si o sa-ti iasa o nuanta frumoasa.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai ce culoare aveai inainte la par? Banuiesc ca vopseaua asta ti l-a inchis.Eu m-am vopsit la un interval de fix 2 saptamani si pot sa zic ca parul meu nu a avut de suferit(dar nu e indicat sa faci asta), trebuie sa astepti cam o luna.Eu am folosit si vopsele care mi-au deschis parul, adica aveau decolorant, deci mai daunatoare.La tine nu e asa de grav, insa daca vrei sa-l deschizi ia-ti un ciocolatiu deschis, care oricum va iesi un ciocolatiu inchis, dar va fi mai deschis.Si in perioada asta pana te vei vopsi din nou foloseste sampon head&sholders sau alt sampon pentru matreata(sampoanele astea sunt mai dure si se duce vopseaua din par).

| Sensitive explică (pentru Bondarel99):

Inainte eram asa + cateva suvite blonde www.frumusete.ele.ro/images/poze/mao2par.jpg... M-am gandit mai bine, si am zis sa las parul sa "respire" si sa ma vopsesc luna viitoare. Crezi ca pot ajunge la o nuanta de rosu?(avand in vedere cum am parul acum, in imaginea de sus, de la intrebare)

| Bondarel99 a răspuns (pentru Sensitive):

Da,daca se mai decoloreaza si vopseaua... apoi iti iei un roscat mai turbat si o sa-ti iasa o nuanta frumoasa.

| JustMusic a răspuns:

Dupa vreo2-3 luni. Daca astepti o luna si te duci te decolorezi si faci o culoare mai deschisa nu iti tocesti parul.

| NbhdDaughter a răspuns:

Eu zic ca peste 3-4 luni te poti vopsi ca sa nu iti distruga parul..si nuanta thinking Pai nu stiu, cred ca ceva cu suvite.Sau bretonul, daca ai sa ti-l faci roscat.