| DianaDia2000 a întrebat:

M-am vopsit negru nuanta 001eu fiind blonda natural, cu vopsea permanenta. Pe pachet arăta și scria ca este o nuanta naturală, negru natural, însă mie mi-a ieșit negru albăstrui și nu îmi place deloc, nu voiam sa iasă așa puternic și in niciun caz albăstrui, voiam negru NORMAL, NATURAL, chiar am stat cu vopseaua mai puțin, vreo 10 minute in loc de 30. Ce pot face sa se mai duca din culoare? Se duce ea după mai multe spălări? Am găsit pe net o metoda cu ulei de măsline fierbinte și zeama de lămâie, sau cu oțet. Funcționează? A încercat cineva? Ajutor sad

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Aia e, nu degeaba au ele timp de acționare.

| vasile2222 a răspuns:

>>chiar am stat cu vopseaua mai puțin, vreo 10 minute in loc de 30
poate asta e cauza ca nu a iesit "negru normal"

Din ce stiu se foloseste apa oxigenata pentru a obtine par blond. Cauta pe net sau intreaba la un salon.

Sau lasa asa cum e acum. Arati ok.