| anutza08 a întrebat:

Buna:* M-am vopsit de craciun noanta negru natural. De curand a inceput sa se mai duca, insa mi-s-a deschis culoarea naturala a parului. Cum as putea sa d-au jos vopseaua intr-un mod natural, fara foarfeca sau produse care afecteaza parul?

4 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Nu cred că poţi să scapi de vopsea fără să-l tai sau alte chestii...doar prin decolorare, dar asta înseamnă că o să trebuiască să te vopseşti la loc, în nuanţa ta naturală. Tot ce poţi să faci e să tai câte 2 cm din păr la fiecare 2 luni.

| Kasia a răspuns:

Incearca sucul de lamaie.stiu ca decoloreaza dar nu garantez. oricum nu strica sa incerci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia e ca nu prea poti.
Ai avea insa cateva solutii:
1.Iti iei un sampon colorant negru si te speli cu el sa nu se vada firele crescute mai deschise.
2.Ai putea sa te vopsesti un blond insa doar peste negru si ti se va deschide cu cateva nuante, insa nu si pe parul tau de la radacina.
3.Te decolorezi de tot apoi te vopsesti nuanta parului tau natural.
Ti-o spun din propria experienta, este foarte greu de la negru sa treci la nuanta parului tau, mai ales daca esti deschisa.
Sper ca te-am ajutat.

| XxrobixX a răspuns:

Pai...Foloseste Hena=este o vopsea pe care trebuie sa ti-o prepari singura,nu stiu exact in ce magazine se gaseste, cumperi Hena si ei iti dau plantele macinate pe care tu ti le prepari singura, instructiunile sunt pe cutie, o sa iti dea o culoare usor roscata, dar iti acopera culoarea de negru si cu timpul daca si tai din par o sa se duca si vopseaua. Hena se duce dupa maxim 3 luni,ea ajuta mai ales la parul uscat il hidreataza, eu nu m-am vopsit niciodata, dar am folosit hena si este foarte buna, plus ca iti da un luciu foarte frumos la par, este 100% naturala si nu o sa iti ramana culoarea, cum am mai spus dupa 3 luni se duce de tot, sper ca te-am ajutat.happy!