| Nicu098 a întrebat:

M-ar interesa ce culoare s-ar potrivi cu turcoazul? Ma intereseaza pentru o baie la o gresie turcoaz si faianta alb-turcoaz in ce culoare ar trebui sa zugravesc peretii?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiind vorba de o baie, sugerz ALBul, pentru ca turcoazul este deja o culoare foarte puternica care va domina, iar prea multe culori nu merg in acest spatiu deja mic.

| Nătărău a răspuns:

Știu că pare deplasat, totuși, eu aș accentua cu roșu. Toate băile ar trebui să aibă puțin roșu. Atenție: accente.

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Eu aș merge pe alb, negru, roz, galben, sunt niște combinații magnifice.

| raducu4all a răspuns:

Cred ca sunt o multitudine de variante... poate chiar ceva foarte contrastant. depinde mult de marimea spatiului. Cateva modele de amenajare apropiate https://bit.ly/3HCnrLw...