| Chanel22 a întrebat:

Ma confrunt cu o dilemă în privinta epilarii inghinale si as avea nevoie de niste sfaturi. Ma epilez acolo cu ceară la salon dar uneori si cu lama. Totusi creste repede si des si pana sa ma pot epila trebuie sa astept macar o saptamana doua de preferat ( altfel e prea scurt ). dar cat astept nu pot face dragoste cu prietenul meu pentru ca nu suport ideea. si sunt nevoită să refuz cu tot felul de scuze. fetelor sfaturi va rog mult voi ce faceti în situatia asta.? Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| DeeaV a răspuns:

Din cauza umiditatii si caldurii, pe timp de vara, parul creste nesimtit de repedelaughing Incearca o epilare permanenta. O sa te tina cateva luni.

| BeHappyAndSmile a răspuns (pentru DeeaV):

Epilarea permanenta nu este deloc ok, pentru ca asa este organismul nostru este protejat de par si parul trebuie sa creasa din moment ce tu iti faci o epilare permanenta parul acela va trebui sa creasca undeva din moment ce asta este natura lui nu? si unde creste? este riscul sa faci diverse boli de la aceasta epilare...interesativa inainte nu mai da-ti sfaturi nefondate.