| BombonicaXD a întrebat:

Decii...E vorba despre epilarea pe picioare. Epilatorul si ceara provoaca o durere ingrozitoare.Stiu ca de obicei parul creste in 3 saptamani, dar la mine incep sa se vada firele de par la 2-3 zile, zici ca m-am facut cu lama.Bine,adevarul e ca atunci cand m-am epilat prima oara am facut-o cu lama.Crema nu vreau, salon nici gand.Care sunt consecintele pe termen lung ale epilarii exlusiv cu lama? Stiu ca parul creste mai des si mai gros,dar pe mine nu ma deranjeaza sa ma epilez o data la doua zile cu lama, dureaza 5-10 minute maxim, plus ca nu doare.E cineva pe aici(fata) care se epileaza pe picioare DOAR cu lama? Adica EXCLUSIV prin aceasta metoda.Care sunt consecintele? Multumesc! Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu, pentru prima oara, m-am epilat cu epilatorul. Si sa stii ca si mie mi se vedeau firele de par la 2-3 zile.straight face
De la un timp, m-am epilat doar cu lama iar Firele de par devin vizibile tot la 2-3 zile dar parul se indeseste putinbig grin.
Ca sa te tina mult cu epilatorul, trebuie sa ai parul mare pe picioare, ca sa il smulga binelaughing) Deci, trebuie sa stai aproape o luna neepilatalaughing)I don't want to see.
Crema are aceleasi consecinte ca si lamawinking.

| BombonicaXD explică (pentru anonim_4396):

Cand te epilezi doar cu lama singurul lucru diferit e ca se indeseste? Daca e doar atat nu ma deranjeaza, pentru mine e super.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BombonicaXD):

Da...parul se indeseste si PARCA este putin mai gros. happy

3 răspunsuri:
| 孫燕姿 a răspuns:

Daca te faci doar cu lama este posibil sa-ti creasca parul pe sub piele, insa depinde de fiecare. eu m-am facut un an cu lama si nu-mi mai trebuie (imi crestea foarte des si se vedeau pucte negre, erau fire de par prea mici pentru lama si se vedea urat). benzile de ceara rece mi se par mult mai ok. nu te doare insuportabil de tare daca nu-l lasi sa creasca foarte mare, pe langa asta, 2-3 saptamani nu ai treaba cu epilatul