| alexutza222 a întrebat:

Ma deranjeaza la rujul meu ca atunci cand ma sarut:
1. Se duce de pe buze
2. Il murdareste pe iubitul meu
Vreau sa gasesc o solutie la chestia asta.
1. Oare daca iau unul mai scump rezista si la sarut? Ce ati recomanda? As vrea sa iau ceva din DM.
2. Creionul de buze este mai rezistent la sarut comparativ cu rujul?
3. Creionul de buze care spune ca e pentru contur poate fi folosit si pe intreaga buza?
4. Ce parere aveti de creionul de buze?
5. Cand stiti ca urmeaza sa va sarutati la o intalnire cum faceti cu rujul/ creionul?
6. Ce va place mai mult creionul de buze sau rujul?
Mersi!

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E bun cel de la Rimmel London, gama aia cu Stay matte. Am si eu si sunt destul de rezistente la transfer la un pret super.

| lindemona a răspuns:

Ideea conform căreia un produs este bun doar dacă e scump e o prostie. Există produse foarte scumpe sau de la firme foarte cunoscute care nu fac ceea ce promit.
Dacă vrei un ruj rezistent, alege un ruj lichid. Cu siguranţă rezistă câteva ore, poţi mânca, poţi bea. Se şterge treptat. Găseşti la majoritatea brandurilor: Sephora (foarte bune, cca. 60 lei), Melkior (50 lei), Cupio (40-50 lei), L'oreal, Maybelline, Nyx, Boys'n Berries, Farmasi, Sleek, Kat von D, MAC, Milani etc.

Creioanele de buze sunt bune pentru a prelungi rezistenţa rujurilor clasice. Se aplică în nuanţă apropiată de culoarea rujului folosit. Se pot folosi şi pe întreaga suprafaţă a buzelor.

Dacă vrei să reziste un ruj mai mult, fixează cu o pudră transparentă.

Dacă vrei să afli mai multe informaţii despre produse cosmetice, te aştept pe blogul meu, lindemona.ro Te pup

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te mai da cu ruj daca il manjesti tot, ce naiba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu un ruj mat, probabil ca ai rezolva problema. big grin

| Vanishgold a răspuns:

Eu nu folosesc nimic pentru contur, folosesc de la sephora ruj de buze lichid (cream lip stain). Am cam toate culorile, doar astea le folosesc pentru ca sunt foarte bune. E în jur de 60 de lei și rezistă foarte mult pe buze și nu, nu i-l transferi lui iubi.

| Kyttynna a răspuns:

Draga Alexutza, eu am colectie de rujuri, lichide si solide, mate, lucioase si stralucitoare, cremoase si rigide, de la firme diverse, si scumpe si ieftine, de tot felul. Insa cel mai des folosesc rujul lichid Stay Matte de la Rimmel care e genial. Nu pateaza, nici nu il simti pe buze, poti saruta fara probleme, nu se ia pe pahar si are un aplicator usor de folosit chiar si pentru cele mai neexperimentate. Arata modul de aplicare si in tutoriale video. Pentru mine e rujul minune. De curatat se curara cu apa micelara, nu ai nevoie de solutii bifazice. Cauta review-uri pe Youtube despre acest ruj si te vei convinge singura. Il gasesti in DM, el costa in jur de 25 lei.

Creion de buze nu prea am folosit, el e destinat mai mult conturului. De el ai nevoie doar pentru rujurile mate ca la ele chiar se cunoaste daca nu te dai bine. Poti folosi creionul si pe toata buza dar va trebui sa aplici peste el un ruj. Combinatia asta ajuta mai mult la pigmentare, si la rezistenta culorii pe buze mai mult timp, dar nu si la rezistenta la transfer.

Dar, daca ar fi sa votez o categorie, aceea ar fi rujuri lichide mate.

| DennisW a răspuns:

Exista vopsea de buze, care rezista. Daca intrebi la un magazin de cosmetice sigur iti vor da si alte variante.

| alexandramaria78 a răspuns:

Poti folosi un ruj de calitate si rezistent la apa. Iti pot recomanda rujurile de la Paese, uite aici www.paese.ro Bafta!

| cealapamarin a răspuns:

Da cel la 80/90 lei rezista

| MessiStar a răspuns:

Iar i ai facut pla curcubeu iubitului tau