| znstr a întrebat:

Ma gandeam sa imi cumpar un kit de unghii cu gel, credeti ca s-ar merita?

Răspuns Câştigător
| MIDnightMoon a răspuns:

Nu prea merită unghiile cu gel. Da, adevărat, sunt frumoase. Dar se dau jos foarte greu, trebuie să te duci la salon pentru asta, iar după ce ţi se dau jos, unghiile tale normale vor fi foarte subţiri şi firave, precum hârtia. Iar dacă unghiile cu gel sunt prea mari, te vor încurca să tastezi de exemplu sau să faci anumite lucruri.

5 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Nu cred ca se merita pentru ca iti strica unghiile in primul rand.

| JulyStorm a răspuns:

Nu e chiar atat de simplu precum pare. E nevoie de un curs, sau de cineva care sa iti explice si sa iti arate in acelasi timp tehnicile de aplicare ale gelului. Altfel... o sa arunci o groaza e bani aiurea si o sa plangi ca nu iti ies unghiile, ca se crapa, ca iti curge gelul, ca prind aer la cuticula, etc, etc.

| znstr explică (pentru JulyStorm):

Am o colega care nu a facut cursuri, a urmarit in detaliu multe tutoriale pe net si mi-am pus la ea tipsuri cu gel care mi-au tinut 1 luna, apoi le-am dat eu jos ca ma plictisisem de ele. Ma gandeam ori la un kit complet, ori doar la un gel 3 in 1 care poate fi folosit si pe unghia naturala.

| lorena1gianinak a răspuns:

Nu merita kit-urile. De obicei produsele de genul "80 de geluri la 50 de lei" sunt proaste. Mai bine le iei separat

| Andreea9595 a răspuns:

Adevarul este ca o sa iti strice unghiile care le poti lasa sa creasca si le dai forma dorita, ca la cele cu gel. Asta nu inseamna ca nu poti incerca. Poti sa iti rogi colega sa te ajute, sa iti explice sau sa iti dea tutorilele pe care le-a urmarit ea.