| anonim_4396 a întrebat:

Ma gandeam sa imi vopsesc parul[doar la varfuri] cam asa:

http://weheartit.com/entry/3172446
Dar nu stiu ce culoare.Am tenul masliniu, ochii caprui, parul saten, lung ca si al fetei acesteia http://www.avantaje.ro/Frumusete-moda/Frumusete/Vreau-pa rul-drept-569446.Ma gandeam la culoarea turcoaz, dar acusa incep liceul si poate nu ma lasa cu parul vopsit.Asa ca ma gandeam ca mai bine sa imi cumpar un sampon ce coloreaza parul si care nu tine mai mult de cateva spalari.
Am parul rar si subtire.Credeti ca mi-ar afecta parul daca m-am vopsi cu vopsea permanenta [doar la varfuri]?
Dar cu sampon ce se duce?

Răspuns Câştigător
| babyloving a răspuns:

Pai din cate stiu eu vopseaua permanenta la parul subtire il afecteaza.O matusa avea parul subtire si a folosit vopsea permanenta si i-a cazut o gramada de par.Eu iti recomand un sampon pentru ca efectul samponului dureaza putin si nu iti afecteaza parul si stiu pentru ca tot matusa mea a folosit si este foarte multumita de el.Bafta si sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei neaparat o schimbare, mai bine iti iei un nuantator. Dupa vreo 10-15 spalari se va decolora, nu se va mai observa ca ai avut alta culoare.