| noink a întrebat:

M-a intepat azi-noapte un tantar de pleoapa ochiului. Mi s-a umflat foarte tare si este moale.. Ce sa fac? Am pus apa rece si ce sa mai pun? Am nevoie urgent!

Răspuns Câştigător
| KillerWillBeBack a răspuns:

1)Fierbe jumatate de litru de apa si pune niste galbenele in apa clocoltita
2)Las-o acolo vreo 15 minute
3)Dupa ce se mai raceste (sa nu fie rece) inmoaie niste vata in ceaiul acesta.
4)Poti chiar sa pui galbenelele pe ochi si chiar pe fata.Iti face pielea mai fina
5)Dupa ce ti-ai pus pe fata galbenelele si ai stat cu ele vreo 5-10 minute, pune pe pleoapa niste iaurt amstecat cu miere. Desi este delicios este si hranitor pentru piele dar si ca sa-ti treaca! Daca vrei un tratament de frumusete urmeaza pasii.

2 răspunsuri:
| nico097 a răspuns:

Buna.Poti folosi putina mixtura sau crema de galbenele.Sau daca poti mergi chiar la doctor.Din cele doua creme ce suporti tu.Multa sanatate

| KillerWillBeBack a răspuns (pentru nico097):

Aloo! Cum sa pui mixtura? Ia si daca o pui la distanta de 10 cm te ustura ochiul!