| Biby a întrebat:

Ma-m ingrasat vara asta foarte mult 4 kg de la 31 la 35 si mie nu-mi prea place.Imi dati va rog niste diete sau ceva la care pot sa slabesc? fundita

Răspuns Câştigător
| BubbleGumyy a răspuns:

Mama mea tine cura cu otet de mere.in fiecare dimineata bei pe nemancate un pahar cu apa amestecat cu doua lingurite dede otet de mere. chiar merge!

15 răspunsuri:
| G a răspuns:

Si 4 kg e mult? laughing ce inaltime ai?
anyway, mananca fara grasimi si zahar, si fa sport mult.

| G a răspuns:

@M.madallina nu stiam. putea la fel de bine sa fie o fata foarte pitica. dar daca are 10 ani, pnm la ce-i trebuie slabit? laughing

| Zenithf a răspuns:

Pai nu te ingrasi, ci cresti, la inaltime te-ai uitat? Intra pe http://www.mypyramid.gov/ si vezi acolo ce sfaturi gasesti, in functie de varsta, inaltime si greutatea ta. Si gasesti dieta pentru fiecare membru al familiei.
Domnul sa fie cu voi.
P. S. fa sport, inot, miscare multa, dar banuiesc ca faci si iti place sa faci asta, ca nu mergi la tara ca sa stai pe prispa toata ziua. :))

| Alii a răspuns:

Eu am 14 ani sh 46 kg.si vreau sa mai pun pe minelaughinglaughing

| M.madallina a răspuns:

Pe cuvantul meu daca am mai vazut asa ceva in toata viata mea! ai 10 ani si ceri diete, in alta intrebare cum sa te imbraci cand iesi la shopping, in alta ii cereai lui taicatu o placa de par...ai cumva 15 ani?

| M.madallina a răspuns:

@Gsfghtrj, cum sa manance fara grasimi si zahar? are 10 ani, la varsta asta ii trebuie zahar si grasimi! citeste-i intrebarile si ai sa vezi ca are 10 ani

| RimePeHartie a răspuns:

O dieta la varsta ta ar fi fatala... daca totusi vrei sa arati bine din punct de vedere fizic fa sport dar nu tine diete findca iti pui sanatatea in joc

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Nu trebuie sa slabesti ai 1. 50, din potriva trebuie sa te ingrasi vreo 5 kg sau 4.

| Naspa6969 a răspuns:

Pai manaci ce este sanatos oh, si trebuie sa mananci doar un dule pe zi si sa faci sport asta este tot crede-ma asa mi-a zis mami si functioaneaza

| cocosnucifera a răspuns:

Inainte sa te apuci de o dieta eu te sfatuiesc prieteneste sa-ti calculezi IMC-ul, adica indicele de masa corporala, nu cred ca e cine stie ce, dar depinde de inaltime.

Sper ca am fost de ajutor!

| lorra mng a răspuns:

Eu nu iti dau nicio dieta, iti dau un sfat : nu iti fa rau cu mana ta! sanatatea e cea mai buna

| Maddu a răspuns:

Cum sa slabesti? doamne scuze dar e bine asa esti in crestere o sa te inalti apoi o sa vrei sa pui pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce varsta ai ?

| lorenica12 a răspuns:

Eu am 11 si si am 39, 40 si-o nu sunt grasa deloc nu stiu tu de ce te consideri

| eddie_3378 a răspuns:

Nu mai manca dupa ora 17:00 (5)