| Foca99 a întrebat:

Buna :* Vreau sa slabesc pana la vara pentru ca in ultimul timp m-am ingrasat destul de mult sad Imi spuneti va rog niste diete si exercitii care au functionat la voi? :* Apropo,daca sunteti din Timisoara, spuneti-mi niste sali de fitness la care ati mers :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MickyloveAndySixx a răspuns:

Buna! am si eu aceias problema! blushing
prea multe prostii ingrasa! uite ce am inceput eu sa fac:

1.Mananc mai multe gructe, legume si evit grasimile si dulciurile! (cat imi putin... doar cat gust! blushing)
2.Aerobic in fiecare zi de obicei diminieata!
3.Siara alerg pana in parc si inapoi pana obosesc prea tare sa continuii!
4. Fara mancare dupa ora 6! (maxim biscuiti simplii cu ceiut)
INTR-O LUNA SE VAD MARI DIFERENTE! :*

Bafta! Sa ma anunti cum ti-a mers! >big grin

7 răspunsuri:
| Pufi1999 a răspuns:

Daca esti minora nu te tine de diete, fa sport.
http://www.blogilates.com/......-your-life
intra aici, aboneaza-te si ce zice acolo, apoi downladeaza calendarul. Te uiti acolo si vezi ce scrie pentru ziua in care esti. Intri pe youtube si cauti video-ul cu acel nume (facute de canalul blogilates) si le faci. Sunt extrem de bune, chiar arzi grasime.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Apuca-te de jogging zilnic.

| MickyloveAndySixx a răspuns:

App. era sa uit: te sfatuiesc sa nu te duci la sala daca esti mai mic/a de 17-18 ani... sad k daca te duci o sa ai probleme... sad [de ex: peste ceva timp dupa ce te lasi de sala o sa incepi sa te umflii (ingrasi foarte tare) probleme cu sanii (daca esti fata) si probleme cu cersterea!]

depinde acum si de tine! sad

Bafta!

| DemonvsAngel a răspuns:

Incearca dieta Dukan. Nu manca dulce daca ai chef ia un mar, bea doi litri ajuta la eliminarea substantelor daunatoare.Fa genoflexiuni, abdomene, alergare usoara, dar poti si sa inoti e super daca ai putea si daca ai mai putin de 17 -18 nu prea e ok sa mergi la sala.

| Giada a răspuns:

Poti incerca dieta Dukan. happy
Mi se pare foarte buna.winking

| ionylory a răspuns:

Eu ti-as recomanda ca pe langa sala de fitness, atentie la alimentatie sa incerci sa mergi si la masaje, te ajuta mult in drenarea limfei si obtinerea unei pieli mai netede si ferme. Poti incerca aici www.sukieco-spa.ro, preturi ok, rezultate am avut si eu.