| eu123eu123 a întrebat:

Ma puteti lamuri si pe mine in legatura cu Henna asta?
dau funda!

2 răspunsuri:
| rocket1204 a răspuns:

Buna! Este o planta prelucrata sub forma de pudra pe care o aplici pe parul umed masand usor. O poti aplica drept masca de par ca tratament anticaderea parului sau pentru stralucirea parului sau dupa ce samponezi parul sa o aplici pentru scurt timp ca balsam de par. Sunt si combinatii de henna cu alte plante care iti pot deschide sau inchide culoarea parului.

| rocket1204 a răspuns:

Prietenul meu a folosit hena o luna dupa samponare si spune ca nu i-a mai cazut parul atat de mult. Din cauza ca nu o lasa mai mult pe par nu am vazut o imbunatatire vizibila (stralucire, fire mai rezistente, luciu natural etc). Si eu vreau sa incerc henna chiar pentru deschiderea parului la culoare, dar nu stiu exact efectul.