| andreeea315 a întrebat:

Hei. Ma puteti lamuri in legatura cu illuminatii? Ce sunt ei? Ce fac?

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Pe Youtube poti gasi foarte multe documentare care te pot ajuta in legatura cu subiectul asta. Aici pe TPU e greu sa intelegi cu adevarat care-i treaba cu ei.

| Anonima0000000000 a răspuns:

Iluminaaati

| sosostore a răspuns:

Citeste codul lui da vinci, ingeri si demoni de dan brown si vei intelege mai bine ce sunt ei, practic sunt impotriva bisericii si sunt si asasini.

| ălacumarfa a răspuns:

Un grup de oameni care fac mult rau.

| HMike a răspuns:

Sunt sigur ca te uiti la Satata da in fine, iluminatii sunt un grup de oameni bogati care omoara lumea
P.S Cred ca iubitu lu soarmea e iluminat da oricum o urasc happy