| a întrebat:

Ma puteti lamuri si pe mine in legatura cu ceva? Ce este aia Skype straight face? Multumesc kiss

Răspuns Câştigător
| ScumpikAlyssa a răspuns:

Skype este un software gratuit, ce permite utilizatorilor să efectueze convorbiri telefonice cu video prin Internet, utilizând tehnici din familia Voice over IP (VoIP). Apelurile spre alți utilizatori Skype sunt gratuite, indiferent de orașele și țările de unde se vorbește, în vreme ce apelurile la telefoanele obișnuite analogice din rețeaua clasică (fixă) sunt de obicei contra cost. Calitatea acustică și video a convorbirii este de obicei foarte bună. Funcționalități adiționale gratuite: telefonie video, mesagerie instantă de tip chat, transfer de fișiere, conferințe telefonice și conferințe video. În septembrie 2011 Skype avea 929 de milioane de utilizatori.

Sper ca te-am ajutat! Fundita?big grin

8 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Skype este ca un fel de messenger.

http://www.skype.com/intl/en/home

| OskarRM a răspuns:

Skype-ul este o aplicatie gen Yahoo Messenger prin care poti comunica cu diferite persoane folosind microfonul si camera web.Altfel zis poti efectua apeluri telefonice, poti face conferinte fara nici o problema(ceea ce nu prea se intampla in cazul messengerului).

| SweetyღGirl a răspuns:

Nu stiu cum sa iti explic...ca un fel de mess dar folosit mai mult pentru web sau convorbiri la microfon.

| Adelyn24 a răspuns:

Skipe este in program(ca si yahoo sau twitter) in cae vorbesti cu persoane Funda?

| claustrofob a răspuns:

O aplicatie ca si messengerul aproape doar ca se bazeaza pe claritatea convorbirilor, web.

| Mary1000 a răspuns:

Buna! Skype este un site de socializare la fel ca messenger-ul unde poti vorbi mai mult la microfan. Daca vrei sa-ti faci cont trebuie sa-l descarci. Sper ca am putut sa te ajut.

| MirunaSelena a răspuns:

Este un fel de ''program'' pe care iti faci cont si poti vorbi la microfon, cu camera, sau prin scris. happy

| RainbowExplosion a răspuns:

Skype-ul este un program aproape la fel ca si messenger-ul doar ca atunci cand vorbesti la microfon / casti se aude mult mai bine si mai clar ca la messenger. :*