| t0xic1girl a întrebat:

Maine dimineata plec la mare...si vreau sa ma epilez in seara asta cu benzi de la Farmec.Sunt bune? si cum ramane pielea dupa epilatul cu benzi:-s? caci maine ma duc la plaja. Multumesc:X

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Ai ales bine [ ma refer aici la ceara]. da, sunt bune. Chiar saptamana asta am facut`o cu ele pe o prietena la axila si au iesit toate firele de par. A ramas cu o piele fina de bebelove struck.
Dupa epilat te dai cu servetelul acela cu ulei si esti ok. Nu e nevoie de spirthee hee aaa. vezi sa incalzesti bine ceara intre palme ca altfel s`ar putea sa nu se lipseasca bine si sa nu smulga calumea.
. sper numai sa iti ajunga benzile :-s ehh.vezi tu

oricum nu se compara ceara cu epilatorul [ asta mai si rupe firele de par]. ce sa mai zic de lama si crema care sunt pe ultimul lochappy

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, benzile respective sunt bune, insa ar fi bine sa te grabesti, ca pana maine sa nu mai ai pielea iritata/rosie. Sa te dai cu spirt la sfarsit. Succes!

| aangelia a răspuns:

Da :X... alea de la sesu, veet sunt groaznice
nu iau parul aproape deloc.

NOname eu nu am pielea rosie sau iritata de la benzi.
si ZuzeTa, eu le folosesc pe unele de 2-3 ori tongue

| anonima_6654 a răspuns:

Mai bine du-te la salon.Eu ma duc si a doua zi nu mai am pete rosii pe piele.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilat cu benzi? hmm. Am incercat si eu o gramada si nu sunt bune de nimic. Am incercat si spray si crema, si nimic nu se compara cu epilatorul. Ce-i drept te pisca un pic dar nu se compara cu celelalte metode de epilat. In plus daca te faci de fiecare data cu epilatorul, parul devine mai fragil, mai pufos si automat fiind fragil te va durea mai putin.

Pup, pa-pa kiss:-d:-d

Răspuns utilizator avertizat