| Anonimus02 a întrebat:

Cum pot incepe o conversatie cu mama ca sa ma lase sa ma epilez. Eu nu m-am mai epilat si nici nu am vorbit cu ea. Vreau sa ma epilez cu benzi pentru ca smulge firul din rădăcină. Nu o sa ma epilez decat o data la vreo 2 luni dar am nevoie urgent ca in weekend plec la felix. Ajutoooooor

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Ia-ti tu benzi si epileaza-te singura. Nu mi se pare normal sa decida ea asta pentru tine. Pur si simplu spune-i ca te deranjeaza parul si nu vrei sa apari asa la piscina.

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Depinde si cati ani dai, daca spui ca ai 12 ani, nu cred ca ai atata par incat sa necesite epilare, sau depinde cat de monkey esti. Orice mama isi lasa fata sa se epileze, nu vad unde ar fi problema sa ii spui pur si simplu ca vrei sa te epilezi. Spune-i pur si simplu sa iti ia niste benzi cu ceara.

| Anonimus02 explică (pentru GdX):

I-am spus dar a zis ca nu imi ia ca o sa creasca si mai mare. I-am spus ca daca il iau din rădăcină nu creste mai mare dar nu vrea sa asculte. Si zice ca daca începi sa te epilezi dupa aia trebuie sa o tot faci si o zis ceva de genul "nu vezi la mine? Am inceput sa ma epilez si acum creste si mai mare" nu stiu ce sa fac. Miercuri dimineața plecam si ea nu vrea sa imi ia dar nici eu nu am bani sa imi iau singura si nu pot pana miercuri sa strang bani.

| sweetys a răspuns:

A doua variante strangi bani, iti iei singura benzi epilatoare si te apuci de treaba. Nu o sa mai aiba ce sa zica, ca doar nu o sa iti lipeasca parul innapoi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai? Eu una consider epilarea o necesitate, nu trebuie sa ceri aprobarea nimănui. Spune-i mamei ca nu te simți bine asa și e normal ca atunci când te dezbraci undeva, ca fata, sa nu apari ca o maimuță. Spune-i ca nu te simți bine asa și vrei sa scapi de parul nedorit. Trebuie sa "te lase"!