| Yosefin a întrebat:

Maine ma duc la un interviu H&M. Va rog imi spune cineva ce intrebari pune si cam ce trebuie sa stiu sa fiu angajat?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parca aveai interviul saptamana viitoare?
Vezi aici niste reguli:
https://www.hipo.ro/......-interviu!

| FaraNumePls a răspuns:

Fi tu însuți

| ALGator a răspuns:

Baga la cap tot ce scrie in fisa postului din anuntul de munca. Ce se ofera, ce e de facut, si ce se asteapta de la tine.
Uita-te pe saitul lor la "Despre noi" si baga la cap niste principii de acolo.
O parte din acestea iti pot folosi in discutie. De exemplu, daca scrie ca trebuie sa fii meticulos atunci poti si tu sa pomenesti asta, ca asa ar fi stilul tau. Dar nu trebuie sa bata la ochi ca ai invatat pe dinafara, ci discutia trebuie sa fie de bun simt.
Arata-te curios in privinta serviciului care se ofera si firmei in sine. Sunt posibilitati de anvansare? Provine firma din Argentina, sau din Spania sau de unde (asta trebuie sa stii tu). Care a fost cheia succesului lor? A, da, chestii cu care si tu esti familiar.
Cind poti sa incepi? Cit mai repede?
Toti spun insa ca nu e bine sa intrebi ce salariu primesti. Dar sa fii pregatit daca te intreaba sa spui o cifra rezonabila.
Succes!

| Pool77 a răspuns:

E H&M omule.
Daca nu e interviu pentru ceva mai mult decat un muncitor sau, la casa nu trebuie sa-ti faci grij.
Fie ce-o fi, gandeste-te ca nu se poate intampla nimic rau, fii tu si raspunde sincer, minciuna are picioare scurte.

| TCosminn a răspuns:

Fii tu! Nu incerca sa pretinzi ca stii mai multe decat stii. Ti se vor pune intrebari normale, legate de viata, gandirea, educatia ta. Nu ai de ce sa iti faci griji. Angajarile nu se fac dupa un topic, intrebarile difera in functie de CV. Azi stai si mediteaza asupra vietii tale, asupra scopurilor tale, asupra trecutului, prezentului si viitorului. Ca sa fii angajat trebuie sa fii bun pentru acel post pentru care ai aplicat. Nu dispera, disperatii nu sunt angajati si nu rezista sa fie angajati. Ei se tem de orice, chiar si de locul de munca si ce anume presupune acesta. Mergi cu spatele drept, capul aplecat putin inainte, umerii drepti, ia un costum frumos, cravata, asorteaza-le frumos, fii calm si vei fi angajat. Mult succes iti doresc.