| Claudia_8068 a întrebat:

Mama inca ma priveste ca pe un copilas. Evident ca voi ramane copilul ei toata viata, insa am crescut, corpul se maturizeaza, mi-a venit si menstruatia. Ei...aici e problema. Am disctat cu mama despre folosirea unor tampoane, cum sunt ob-urile, insa nu e de acord. Voi incepe si sa merg la inot si nu stiu cum as putea-o convinge. Cu siguranta ca voi incerca sa evit sa merg in acea perioada, dar va trebui sa merg la concursuri si nu cred ca voi putea evita asta. Cum sa abordez problema si sa o conving?

2 răspunsuri:
| SiA31 a răspuns:

Câți anișori ai?

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Mama ta ar trebui sa te înțeleagă. Nu văd niciun rău in a folosi ob-uri, mai ales ca sunt și pentru virgine (ob-URI mini) care sunt foarte finuțe.