| Alwaysthesame13 a întrebat:

N-am stiut la ce categorie ar trebui sa postez intrebarea asta, dar sper ca-mi veti raspunde oricum. Am 13 ani, in primul rand. Maine merg in concediu cu familia, si s-ar prea putea sa imi vina menstruatia chiar in aceasta perioada, fiind putin cam neregulata. Intrebarea mea este daca as putea sa folosersc O.B.-uri. Mama e incapatanata si nu vrea sa ma lase sa folosesc, dar am auzit ca exista si mini-tampoane care sunt recomandate pentru virgine, cred. Deci cum as putea s-o conving pe mama ca nu-i mare lucru si sa ma lase sa folosesc din astea? Si e bine? Adica m-am documentat, dar totusi, nu zicea nimic despre copii, numai despre "virgine" laughing.

3 răspunsuri:
| ImLucifersBelovedSexlessOffspring a răspuns:

Nu, nu e bună deloc varianta cu O.B.-urile, poate or fi şi pentru virgine, dar sunt pentru adulţi, plus că sunt inconfortabile. Mai bine foloseşti absorbantele clasice, normale.

| marya868686 a răspuns:

Nu ai voie! pentru. ca acestea se folosesc dupa ce-ti incepi viata sexuala, nici nu-ti vor intra happy

| Clau2010 a răspuns:

Eu as sp sa folosesti absorbante, eu am folosit O.B.-uri si e inconfortabil. Crede-ma si mama a fost la fel, dar a avut dreptate.