| Crs a întrebat:

Masti naturale, facute in casa pentru par?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......i-parului/

Răspuns utilizator avertizat
| biscuite a răspuns:

Un ou, ulei de masline si vitamina A. Le amesteci pe toate si se face o masca. O aplici pe par, o lasi 40 min iar apoi te speli. Este foarte buna. Mie imi cadea mult par si am inceput s-o incerc de 2 saptamani.Se vede diferenta dupa prima aplicare.

| andreea7520 a răspuns:

Eu ştiu doar pentru creşterea şi regenerarea părului şi îndesirea lui: Iei un bol în care pui: 2 ouă sau 3 (depinde de cât de lung este părul tău), după care pui o jumătate de sticluţă de ulei de ricin (depinde de păr iarăşi, dacă îl ai foarte lung pui toată sticluţa, dacă îl ai mediu, pui doar o jumătate), după toate astea pui o lingură de miere şi apoi amesteci bine, după asta începi să aplici bine bine la rădăcină şi apoi prin tot capul, este recomandat să mai foloseşti şi un balsam după şamponare, deoarece se poate ca la început să-ţi miroasă părul puţin cam urât. Tratamentul se repetă la o săptămână, dacă vrei un păr des, mai lung. Succes!

| diana_6856 a răspuns:

Intr-un bol pui un ou o lingura de masline, o doza de vitamina A si calciu. amesteca, si lasa cam 15 min maxim sa reactioneze.

| andreea7520 a răspuns:

Hei:* Îmi pare rău dar nu pot să dau mesaj înapoi (mi-am făcut cont cu un e-mail vechi şi nu mai ştiu parola şi cere să confirm etc), 40 de minute laşi să acţioneze :* şi apoi speli foarte bine happy

| pinkiepie a răspuns:

Uleiul de masline! Desi se ia mai greu, dar functioneaza chiar foaaarte bine!

| Barbie a răspuns:

Masca pentru un par mai stralucitor : amesteca 2 oua prospete cu jumatate de litru de lapte. Stai cu amestecul rezultat 10 minute, iar apoi te speli pe cap cu sampon si balsam.

| Tzukushi a răspuns:

Uite aici masti natural uite aici rujuri rezistente, am scris prerea mea despre ele: http://mariabeautytips.wordpress.com/......hidratare/

masca profesionala : http://mariabeautytips.wordpress.com/......sk-review/