| Brianna100 a întrebat:

Mătușa mea pune unghii cu gel și aș vrea să îmi pun și eu. Am 13 și sunt clasa a 7 a și aproape toate colegele mele au. Eu mi le am pus singură (tips), dar evident ca nu au rezistat fiindcă nu aveam lipici bun. Vă rog să nu începeți cu "esti copil", "mai bine citește", "la vârsta ta ar trebui sa ai alte preocupări", vremurile s au schimbat...nu vreau decât gel, pe unghia naturală, unghiile mele sunt mari și tari, de aceea nu vreau construcție sau altceva... Deci, e ok să îmi pun dacă am 13 ani?

Răspuns Câştigător
| raluca8995 a răspuns:

Intr-o anumita masura gelul afecteaza unghia dar daca tu ai unghiile sanatoase si vrei unghii cu gel iti poti pune dar e important sa te lase si parintii tai si sa ai grija de ele cum trebuie. De asemenea la o perioada de 6-7 maxim 8 luni trebuie sa faci o pauza de 2-3 luni pentru ca unghiile tale sa respire si sa se mentina in continuare sanatoase si de asemenea pe aceasta perioada sa folosesti un tratament pentru unghii. Daca matusa ta pune unghii cu gel sigur stie sa iti spuna cum sa le ingrijesti corespunzator. Deci, poti sa iti pui din punctul meu de vedere.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce mai intrebi daca este ok?
Nu este ok.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu parinti nu ai?
cum sa-ti pui unghii cu gel, la doar 13 anisori?
Bineintes ca nu este ok si nici permis la scoala, sa te prezinti ca cu unghii cu gel.

| alina2k18 a răspuns:

E ok sa iti pui pentru a avea o manichiura ingrijita daca le rozi sau le pilesti gresit si intri in laterale.
Fa si tu un nude si lasa-le micute.
Vezi sa nu ai alergii si mai ales sa nu ti le dai tu jos singura acasa.
Neaparat intretinere la 3-4 saptamani.

| Brianna100 explică (pentru alina2k18):

Mulțumesc! Oricum voiam să le fac deschise și mici, fiindca merg la școală...