| wolder a întrebat:

Merg la Plafar sa cumpar o crema pentru vergeturi si vanzatoarea imi arata o crema pentru celulita spunandu-mi ca: VERGETURILE SE FAC DIN CAUZA CELULITEI si sa o cumpar. I-am multumit si am venit acasa, acum va intreb: ori eu nu sunt bine informata ori vanzatoarea aia nu stia fiind cu multi ani mai in varsta ca mine...
Este adevarat?

2 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Mai... Vergeturile apar in momentul in care slabesti sau te inrgasi brusc. Acum nu stiu ce legatura au vergeturile cu celulita. Ce e clar insa este faptul casi celulita apare o data cu aparitia unor kg in plus.

| BiuL a răspuns:

Vergeturile apar cand slabeste sau te ingrasi brusc, de exemplu in perioada pubertatii sau a sarcinii, deci nu au legatura cu celulita, care e practic o boala de piele, si are mai degraba legatura cu un stil de viata nesatos, poti sa fii slab si cu celulita, si sa nu ai vergeturi sau invers sa ai vergeturi ca stiu eu, ai slabit brusc, dar sa nu ai celulita ca faci mult sport, deci chiar nu ai nicio legatura una cu alta. ori chiar era habarnista vanzatoare ori chiar vroia sa iti vanda ceva, si de aia ti-a chestia asta.