| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa iti lasi parul lung/foarte lung? Se mai poarta? Avantaje/Dezavantaje?

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Ce-ti pasa daca se mai poarta sau nu? Parul lung e clasic. Nu se demodeaza niciodata. Totusi n-ar trebui sa-ti alegi look-ul dupa moda. Nu copia pe nimeni! Fii originala! Fii asa cum iti place tie! Lasa-i pe altii sa se ia dupa tine!

| Dalmore a răspuns:

Nu-mi pasă dacă se mai poartă sau nu, al meu e foarte lung și-l ador.

Avantaje:
- pari mai feminină
- poți să-l prinzi în multe feluri, să-l împletești, chiar ai multe opțiuni când vine vorba de coafură, dar depinde și ce tip de păr ai, eu nu pot să-i fac multe pentru că al meu e foarte moale.

Dezavantaje:
- se usucă greu
- îți ia mai mult să-l speli/piepteni
- consumi mai mult (șampon, balsam, vopsea)
- eu nu am problema asta, dar văd mereu fete prinzându-și părul în tot felul de chestii laughing
- se rupe mai ușor, ai impresia că îți cade cu pumnul
- consuma multe vitamine/minerale

Merită dacă ai răbdare și îl îngrijești, nu merită să-l păstrezi lung dacă vezi că e ars, fragil sau te chinui cu el.

| CleanHeart a răspuns:

Sincer conteaza cum ne place noua, daca eu am parul foarte lung inseamna ca trebuie sa ma tund ca sa fiu in pas cu moda sau sa ma vopsesc galben ca asa se poarta in 2018? Nu domle.