| RTDRomania a întrebat:

Metode efective de a albi dintii acasa? Dar sa nu imi distruga dintii in ultimul hal.

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Sunt benzi care se lipesc pe dinți, au diferite concentrații astfel încât alegi concentrația care nu-ți afectează dinții și gingiile(dacă ești sensibil). Se țin pe dinți maxim o oră după care te speli pe dinți și aplici alta bandă ziua următoare. Se pot aplica câte benzi dorești până la rezultatul dorit.

| Xpressurself a răspuns:

Bicarbonat de sodiu pe periuta de dinti. Dar usor ca gingiile sunt sensibile.
Cand auzi tehnologie de ultima generatie fuuuugi cat poti de tare. Nici ei nu cunosc inca efectele.

| Anuskaa a răspuns:

Ar fi bine sa intrebi un stomatolog, aici gasesti multe raspunzi, doar poate unele au efect negativ.

| dmz123 a răspuns:

Pentru casa bicarbonatul de sodiu, dar nu des, 1-2 ori pe saptamana

| dana78956 a răspuns:

Exista benzi de albire pentru dinți si cărbune activ pentru albirea dinților, gutiere cu gel care are o durabilitate mai mare si creion de albire. Sau ceva mai simplu cate un mar pe zi ajuta la albirea dinților într-un mod sănătos. Bicarbonatul de sodiu ajuta la albirea dinților dar nu o sa dureze mult se vor îngălbeni la loc!