| Angie12 a întrebat:

Metode sa imi fac bucle fara placă sau ondulator?

10 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Bigudiuri sunt ok

| NopeCheers a răspuns:

Incearca niste bigudiuri, te pot ajuta.

| Lisa01 a răspuns:

Moate se numesc la noilaughing iei niste hartie si o impachetezi k pe un evantai ca sa fie putin mai groasa. Faci mai multe bucati si iei si invarti parul pe ele ca pe un bigudiu.Pui si un pic de spuma si stai cu ele cateva ore.De preferat e sa le pui seara cand mergi la somn si dimineata le desfaci.Rezultatul e fabuloshappy. Bafta.

| Rŏllшау a răspuns:

Sunt diferite metode pe YouTube, iar dacă te interesează ai aici sugestii:
http://www.youtube.com/watch?v=RiBy4HFZ_mE
Daca nu iti place sau nu ești convinsa mai da un search acolo ca găsești, sper ca ți-am fost de ajutor;)

| IuseinLavinia a răspuns:

Spalate pe cap, prindeti parul sus in coc, iar cand te trezesti dimineata baga spuma! happy o sa fi uimita!

| eli22 a răspuns:

Cel mai simplu e sa iti impletesti parul cand e ud.

| ladyalexan a răspuns:

Buna..am auzit de o metoda mai clasica:dupa ce te speli pe cap, ia o suvita mai subtire si o bucata de ziar (groasa de preferat, invelesti ziarul in mai multe) si invaluie ziarul cu parul...o prietena de-a mea mi-a propus sa incerc(stie de la mama ei).
Pa!

| Sisi_Sinem_1992 a răspuns:

Impletesteti parul in codite mai mici si multe si stai o zi cu ele sau cu bigudiuri dar la ele trebuie sa stai o noapte

| alina1121112 a răspuns:

Daca vrei bucle mai lejere impleteste doua coade mari, ai grija sa fie putin umede. Daca sunt prea uscate o sa i-a destul de mult timp pana o sa aiba forma. Daca vrei ca buclele sa fie mai mici impleteste mai multe codite. Succes!