| nataliam a întrebat:

Mi-am cumparat decolorant Kalos si vreau sa ma fac cu el. Am parul blond inchis si vreau sa-l deschid doar o nuanta, nu vreau insa sa ajung blonda-pai, dar nici portocalie in cap. Cam cat trebuie sa tin decolorantul in cap? Odata mi-am facut suvite cu el si l`am tinut o jumatate de ora si s`au facut blonde blonde. Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| JustMeFlory a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il tii in jur de 10-15 min, dar dupa daca vrei sa iti iasa culoarea care o doresti trebuie sa te si vopsesti! Dupa ai grija de parul tau, spala-te cu sampoane si masti pentru par deteriorat/vopsit.
Succes!happy

3 răspunsuri:
| adeana a răspuns:

Ori te faci pe o suvita de la spate sa vezi cum iese, ori te duci la salon. Nu fa astfel de experiente pe capul tau, ca s-ar putea sa nu iasa bine.
Ar trebui sa urmaresti instructiunile de pe pachet si eventual cere sfatul unui profesionist.

| BUBULINA a răspuns:

Mai bine cumparai de la kalos vopsea nu delcolorant aia (00)
si ti-l deschideai asa il arzi... faci cum vrei e parul tau

| danutza a răspuns:

Nu te decolora acasa daca nu sti cum crying
mg la salon e cel mai bine pentru u si par... u sti cat poate afecta un decolorant parul straight face? grija mare tongue si bafta