| Genevaaa a întrebat:

Mi-am facut o prostie in cap si acum vreau sa repar cu vopsea. Dar stiu ca se mai amesteca cu ceva ca sa prinda. Cu ce se amesteca vopseaua? Aș aprecia mult un ajutor mulțumesc

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ajutorul in situatia ta, il poti primi numai de la o coafeza profesionista, pe care o gasesti in orasul tau, la orice centru de coafura.

| Andreea99911818181 a răspuns:

Vopseaua se amesteca cu oxidant, Violeta da din nou un raspuns ieftin care nu te poate ajuta. Poate nu toata lumea imi permite in 2023 sa mearga la salon.
In caz de esti bruneta natural si ai incercat sa te faci blonda, cumpara ti linistita o vopsea negra la loc cea mai buna fiind aia de la Syoss, costa cam 30 de ron. Vopseaua neagra prinde peste orice.
In caz de culoarea ta naturala e blonda/ castaniu deschis sau o culoare deschisa si ai incercat sa te faci neagra, rosie, e greu s o scoti. Negru si rosu sunt cele mai dificile culori. Spune mi cum te ai facut si iti dau mai multe detalii

| Genevaaa explică (pentru Andreea99911818181):

Buna, sunt satena deschis și m-am facut un fel de portocaliu-blond.

| Andreea99911818181 a răspuns (pentru Genevaaa):

Baga saten culoarea ta naturala in cap. In prima faza totusi cumpara ti de la Loncolor un sampon Mov - Movul scoate galbenul si portocaliul din par. E vreo 20 ron. Vezi cum iti sta, poate iti place. asta ca sa nu mai bagi vopsea in el. In caz ca nu ti place, baga vopsea saten. O sa scapi repede si ieftin, fara saloane si bani aruncati. Toate macar odata in viata ne am stricat parul ACASA. Babusca de Violeta la 60 de ani ai ei cred ca sta doar in coafor.

| Genevaaa explică (pentru Andreea99911818181):

Si cu ce amestec vopseaua din tub?

| Andreea99911818181 a răspuns (pentru Genevaaa):

Cu ce e in cutie.
In cutie ai o masca de par pe care o folosesti dupa daca vrei
Vopseaua care de regula e intr-un tub negru ( vopsesc de vopseaua syoss )
Si intr-un tub alb e deja oxidantul.
Vopseaua o pui peste oxidantul din tub, amesteci si cu tubul ala dai in cap. E facut cu suzeta subtire ca sa te poti da la radacini si in jos.
Deci - vopsea peste oxidant.

| Genevaaa explică (pentru Andreea99911818181):

Mersi multt