| ellynuzza a întrebat:

Mi-am facut singura o gaura in lobul urechii si nu m-a durut prea mult.si vroiam sa-mi fac si in parte de sus a urechii dar am auzit ca doare mai tare...asa e?

Răspuns Câştigător
| Patricia a răspuns:

Da,e ingrozitoare durerea I don't want to see

7 răspunsuri:
| DrDeath a răspuns:

Pai am vazut un om care si-a bagat pioneze in ureche...si crede-ma ca nu erau prea noi...erau ruginite si el a zis ca nu doare.Eu nu am incercat si nici nu vreau sa incerc. Puate se infecteaza si se face puroi.Mai bine mergi la medic sau la magazinele autorizate pentru asa ceva.

| KaTtY a răspuns:

Da.
doare foarte tare

| Paywa a răspuns:

Da, acolo doare mai tare. big grin

| DanDannn a răspuns:

Da,asa este. Si nu iti mai face deoarece se infecteaza si ajungi in spital.

| Gabidm a răspuns:

Într-adevăr, doare mai tare deoarece partea de sus a urechii conţine cartilagii, pe când lobul urechii e doar. piele/muşchi, deci niciun cartilagiu.Probabil ăsta e un clişeu, dar se va infecta dacă încerci singură. Am cunoştinţe care au fost la specialist şi le-a durut foarte tare oricum, nu pe moment cât în perioada de după... O colegă are cam de 2 ani şi încă o doare dacă se atinge mai "serios" acolo. Dar decizia e a ta.Mult noroc.

| ellynuzza explică:

Ms mult pentru raspunsuri...m-am convins.mai bine nu-mi mai fac nicio gaura laughing mersi