| AlaCoco a întrebat:

Mi-am facut tatuaj si are 1 sapt si 1 zi de cand il am si in timp ce il spalam l-am zgariat foarte usor si foarte puțin si s-a inrosit pe marginea tatuajului pe unde am zgariat.
Ce se poate intampla si ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Am tatuaje si stiu ce vorbesc. Tu tine minte ca acolo tatuajul e o rana, rana mai trebuie lasata sa si respire, vezi ca o sa ti se cojeasca pielea. SA NU RUPI TU NIMIC, face corpul tot ce trebuie acolo. Cand esti in casa de exemplu lasa-l fara crema daca e undeva la mana de ex si poate sa stea fara haine pe el ( pielea trebuie sa si respire ca daca sta acoperita tot timpul nu e ok ). Tatuajul se sterge daca iesi cu el la soare in primele saptamani. Eu unul recomand macar 3 saptamani sa nu il expui deloc la razale solare ca sa se pastreze cat mai bine. Daca lasi pielea sa respire, daca nu expui partea aia la soare, daca dai cu crema regulat ( ceea ce faci tu acolo, e exces deja odata la 3 ore, macar noaptea lasa-l sa respire ) o sa treaca destul de rapid ( nu iti pot spune exact ca difera de la corp la corp. tu doar ai grija de el cum trebuie si o sa fie totul ok )

2 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Nu se intampla nimic. Tatuajul tau este efectiv o rana. Continua sa il speli si sa il feresti de soare. Nu uita si de crema de galbenele si de folia cu care trebuie sa tii tatuajul acoperit

| AlaCoco explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Sigur? Eu il dau cu crema 1 data la 3 ore si pun folie in cat timp ar trebui sa treaca roseata? Nu se sterge tatuajul?