| Vali977 a întrebat:

acum o sapt mi-am facut un tatuaj si numai vreau sa il intreb si asta pe tatuator ca la cate intrebari i-am pus il innebunesc. Prima intrebare este cand ma pot epila in zona tatuajului? Deja am fire de par destul de mari, cand si cum ma epilez. Si a doua intrebare: cand pot sa fac un dus normal pe totcorpul, asta e a 7-a zi de ingrijire, cojile au disparut 80% maine nu le mai am. Dau funda multumesc.

Răspuns Câştigător
| Pearl01 a răspuns:

Buna. Eu zic sa nu te epilezi chiar asa devreme, mai asteapta putin, ai timp. Macar sa se vindece, tatuajul e ca o rana si necesita timp. Nu cred ca exista un timp propriu-zis, vezi si tu cum e tatuajul, cum se simte, cred ca dupa ce se vindeca te poti epila. Cum? Cu lama, cu te faci de obicei, nu cu crema sau ceara ca doare. Dus normal poti face dupa ce s-a dus coaja 100%, insa nu cu apa fiebinte ci calduta si ai grija cand te stergi sa tamponezi usor zona, nu sa freci. Aplica-ti peste tatuaj dupa dus de fiecare data, un timp, crema de corp sa se hidrateze.