| anonim_4396 a întrebat:

Este bine ce mananc? Deci dimineata un iaurt 0% grasime..La pranz bors,iar la cina ori carne fiarta,ori legume mexicane ori salata de varza. Dupa parerea voastra, in felul asta as putea slabi? Consum 2 l de apa pe zi, fac si sport mult..in special seara..merg pe stadion.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai introdu niste fructe si cereale integrale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine inverseaza micul dejun cu cina. Maninci carne si te culci? Vei avea surpriza ca efectul sa fie invers.

| IngerAlb a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai de ce sa inversez? ultima masa o iau la 17 si dupa ma duc pe stadion si alerg si dupa ma dau cu rolele.

| Weyland a răspuns:

Evită grăsimile suprasaturate şi mănâncă doar mâncăruri cu grăsimi Omega-8.

Poţi mânca carne uşoară (găină, curcan), peşte, legume, fructe, etc.

Menţine-ţi o dietă echilibrată şi regulează-ţi mesele zilnice.

Poţi consulta un nutriţionist pentru mai multe detalii, aceste informaţii sunt pur informative şi nu reprezintă o dietă strictă pe care trebuie să o urmezi pentru a slăbi.

| iZberg a răspuns:

Buna,de slabit nu este usor si nu toata lumea poate dar din punct de vedere al sanatati este binisor dar mai adauga la masa ta produse cu calori (nu foarte multe) dar nu slabesti asa, in felul asta te menti la kg actulale (dar depinde si ne cate kg ai ca daca ai peste 60 o sa slabesti incetisor daca ai intre 50 si 60 te menti asa cum esti

| PalaghiaElenaGeorgiana a răspuns:

Am mancat si eu la fel timp de 2 luni si m-am simtit super! Ai grija cu sportul, sa iei magneziu sau calciu inainte de sport sau chiar dupa.In rest mancarea nu are ce rausa iti faca. Icearca legume la gratar sau chiar carne la gratar, si daca esti la dieta, poti incerca branzeturi si lactate pana la 7 % grasime.Eu am incercat ceva de genu' si am slabit 5 kg in aproape 3 luni (cu mici exceptii, o inghetata, un gratar, covrigi, etc.)
P.S.-icearca si ceva fructewinking