| CristinaMihaelaMara a întrebat:

Mi-am luat ieri un fel de sampon de la Avon numit "advance Techniques" intr-o sticla aurie cu ulei de argan pentru oprirea caderii parului. Ati incercat? Merge?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mai folositi porcariile alora de la Avon. Dupa veniti pe aici si va plangeti de mancarimi si toate minunile.

| JackR a răspuns:

Al meu era intr-o sticla verde, fara ulei de argan. Scria "LAPHROAIG" pe sticla (avea eticheta alba). Nu stiu de par, dar cand s-a golit sticla, eu am cazut cu totul (implicit si parul). Eu zic ca merge, dar cu moderatie!

| Biancaaaaaaaa a răspuns:

Nu mai folosi sampoane si toate porcariile de la Avon! nu sunt bune de nimic. Ce este de calitate cat de cat la ei sunt parfumurile.
Daca vrei ceva pentru caderea parului si sa fie si ieftin, i-ati ulei de cocos si puneti la radacina. Dar trebuie sa stai mai mult cu el..sa te dai seara si a doua zi sa te speli.
Vei vedea ca firul va deveni mai rezistent si nu-ti ca mai cadea asa de mult par. Si eu am incercat si dupa vreo 3-4 folosiri chiar nu imi mai cade parul cum imi cadea inainte si atunci foloseam sampoane, balsamuri si masti din astea de la Pantene, Elseve.

| Aqq a răspuns:

Daca contine coloranti si mirosuri puternice nu prea cred
Eu am incercat un sompon din Russia si m-a ajutat

Eu iti recomand sampononuri transprente, fara culoare, fara mirosuri puternice