| bd a întrebat:

Mi-am patat blugii si o bluza cu albastru de metil. se mai poate scoate pata? cu ce?

Răspuns Câştigător
| Just_3218 a răspuns:

Incearca cu Vanishbig grin.sau daca nu cu alcool.Stiam ca albastrul de metil se dizolva in alcool.:*

5 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Categoric nu va iesi decit cu. foarfeca[ am glumit] poate bluza daca o speli de mai multe ori sa se mai curete sau daca se poate sa pui clor sau venish. in rest nu.

| Petronela a răspuns:

Incearca sa dai pe pata cu vanish iar daca nu se da atunci inseamna ca nu vor mai iesi niciodata. Fundita?

| Anonim134 a răspuns:

Scuze dar nu mai ies niciodata... iar daca le speli in repetate randuri tot nu se duce pata[funda?]

| fsdfdsfdsf a răspuns:

Mai bine mai pune cateva pete pe blugi de albastru de metil. Cumpara si Castelani si va iesi un model de blugi superb :X [ VORBESC SERIOS ] eu asa am facut :X am blugi roz =]] facuti de mine.

| Cristina_Elena_1991 a răspuns (pentru fsdfdsfdsf):

Am scos pata de Albastru de metil din haină din bumbac colorată. Introdu imediat haina in apa caldută, la aprox. 45gradeC, ca sa se înmoaie, apoi scoate-o din apă si toarna Vanish Gold Oxi Action pe pată, lasa sa actioneze 30 de secunde si abia apoi spala/freacă bine 2 minute haina la mână acolo unde este pata, apoi imediat bagă in maşina de spalat haina la 95grade C cu o masură si jumatate de Ariel+aprox 100 ml Vanish Oxi+ 100ml Ace Colors. Pata o sa iasă de nici nu mai ştii unde a fost picatura de Albastru de metil, eu asta am facut din impuls la disperare in momentul in care s-a intâmplat ce nu trebuia sa se întâmple laughing, asta era ce aveam in casă pentru scos pete, nu ma asteptam sa functioneze asa de bine, eu am ramas impresionata, sper sa foloseasca si altora.