| CrazyCocolino a întrebat:

Heyz TPU, o fata mi-a patat bluza cu pixul. si numai pot scoate pata de pe bluza. ce ar trebui sa folosesc sau sa fac pentru a scoate urma de pix?

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Inmoi putina vata in spirt, stergi pe locul respectiv si apoi bagi bluza la spalat.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar trebui sa iasa la masina de spalat

| FemeiaPisică a răspuns:

Pune putin spirt sau acetona pe o bucata de vata si tamponezi, nu freci!

| yyyyy a răspuns:

Pai pune vanish in masina de spalat. happy Cu vanish se scoate pata, bineinteles.
Pa, pa.

| Ioonela a răspuns:

Am auzit ca pixul se ia de pe haine cu spirt medicinal, dar nu am incercat. Incearca tu poate merge. Succes!

| Neo12 a răspuns:

Mama de obicei o baga in clor dupa care o spala cu Ariel si ii pune si niste balsam Cocolino.