| daniela_7403 a întrebat:

Mi s-a facut parul moale, eu zic ca din cauza uleiului de masline...cind il indrept cu placa sade drept o zi si apoi se suceste cum vrea el, e moale...folosesc shampon Nivea pentru indreptare ...si vreau ceva sa-i fac sa nu fie asa moale dar ceva remedii naturale, samponul nu vreau sa-l schimb, voi ce spuneti? stiu ca stie cinevawinking

3 răspunsuri:
| andreea_8479 a răspuns:

Pentru revitalizarea, stralucirea si supletea parului se foloseste infuzia din coaja de lamaie. Se taie marunt cojile de la 500 g lamai, se pun intr-un vas si se toarna peste ele 1, 5 l apa clocotita. Se astupa vasul si se lasa 3 ore, dupa care se foloseste pentru clatirea parului proaspat spalat.

| gaby_6279 a răspuns:

Incearca urzica sau putina ceanura pune in apa asa a patit si sora mea si a incercat ceea ce tiam spus si ia reusit vb serios incearca .....bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg de ce iti sta doar o zi.Cred ca nu ai o placa buna. Oricum daca o ia razna mergi la un stilist si taie din el.