| oanamk22 a întrebat:

Mi se descuameaza pielea in urechi. Pentru ca arata naspa de tot, sunt obligata sa trag cu unghiile de scuame, ca sa curat zona si sa nu creada lumea ca sunt o nespalata.
Cineva mi-a spus ca aceste coji apar de la folosirea prea deasa a betisoarelor igienice, asa ca de la o vreme folosesc doar tampoane de vata, rasucite artistic cu propria manuta in asa fel incat sa aiba o forma corespunzatoare scopului.
Dar de coji tot n-am scapat.
M-am uns in urechi cu ulei cu vitaminele A si E. Degeaba!
Mentionez ca nu pare a fi o eczema, deoarece pielea nu este inrosita si nici nu prezinta prurit.

Aveti idee ce altceva as mai putea face?

Răspuns Câştigător
| petruta a răspuns:

Ichtioza s-ar putea sa ai dar nu iti fa griji ca iti trece daca nu du-te la doctor

1 răspuns:
| nelll a răspuns:

Sunt barbat si de un an am aceeasi problema. Are cineva vreun sfat? Multumesc