| Blackpinkinthearea a întrebat:

De cateva luni mi se tot descuameaza pielea fetei, dau cu unghiile si dupa mi se face pielea foarte rosie in acele locuri. Ce ar putea fi? Nu mai scap deloc de aceasta afectiune si nu stiu ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| asuari a răspuns:

Asta înseamnă că ai pielea uscată, in principal apare de la lipsa de umiditate. Încearcă o cremă ultra hidratantă dacă spui că e așa de deshidratată de câteva luni și nu o mai agresa cu unghiile. Cel mai bine e să prezinți un specialist, un medic dermatolog.