| Grove1234567890 a întrebat:

Mi se electrizeaza parul.Am citit undeva ca poate fi din cauza ca folosesc un piaptan din plastic.Ce fel de piaptan sa folosesc? thinking

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Da, incearca sa folosesti un piaptan din lemn sau par de porc. Poti sa pulverizezi un pic de spray fixativ peste piaptan inainte sa-l folosesti ca sa nu ti se mai electrizeze parul. Incearca sa folosesti balsam hidratant dupa fiecare spalare si sa iti clatesti parul cu apa rece pentru a inchide cuticula.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Foloseste o perie in loc de piaptan

| denismaria92 a răspuns:

Mie de obicei iarna mi se intampla asta, din cauza puloverelor.happy

| Grove1234567890 explică (pentru denismaria92):

..Si unde e raspunsul? straight face

| FadetoBlack a răspuns:

Piaptăn din lemn.

| Kasia a răspuns:

Incearca sa iti iei o perie din par natural sau din lemn.

Răspuns utilizator avertizat
| SookiexD a răspuns:

Unul din sarma ghimpata frustrated... Se aseaza el inapoi dupa ce il piepteni cu cel din plastic.lol.

| AndraEatsyourBrain a răspuns:

Poti folosi peria. Mie mi se electrizeaza cand ma dau cu placa thinking

| Hessa13Bullet a răspuns:

Pai daca vrei sa scapi de acest mic lucru neplacut (si eu patesc la fel) foloseste o perie, nu un piaptan si da cu putin fixativ pe el/ea inainte de a te peria.Merge, crede-ma.