| Rexiethecat a întrebat:

Salut! De la un timp mi se incurca parul groaznic. Ma enervează maxim ca se incurca si se electrizeaza incat ma gândesc sa bag foarfeca in el, dar si asa il am scurt pana la umeri si nu am decat 5-6 floace
Am renunțat pana si la peria de par si am cumpărat piaptan din lemn si nimic nu se schimba, zboară in toate părțile si se incurca zici ca are draci pe el. Am dat si cu ulei si nimic. Care o fi cauza? Dau fundă!

1 răspuns:
| AnemonaP a răspuns:

Sampon, balsam și masca de par. Contează calitatea acestor produse, foarte important și uleiul sa fie de calitate. Pe lângă, folosește un spray pentru descurcat parul. Contează și cum ți-l usuci, cât și peria de par, cu peria de lemn nu faci nimic. Și al meu se electriza când îl uscam in jos, fără a bagă peria prea mult in el, acum il usuc cu peria rotundă, nu se mai electrizează și este foarte moale. Peria rotundă e de la Morrocanoil și cea zilnică, care este pentru descurcatul parului este Tangle Teezer, recomand 100%