| Michiiiiiiiiii a întrebat:

Mai nou. am niste "umflaturi" in cap... daca ma piaptan imi iau pielea capului. adica zici ca am matreatastraight face.
Din ce cauza poate fii? Ce sampon trebuie sa folosesc pentru asa ceva?
Folosesc head and shoulders, e bun, chiar nu mi-a dat nici un rezultat!
Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Foloseste sampon nizoral. Farmacodinamica: Ketoconazol, un derivat sintetic de imidazol dioxilan, are o activitate antifungica puternica asupra dermatofitilor, precum Trichophyton sp., Epidermophyton sp., Microsporum sp., si fungilor, precum Candida sp. si Malassezia furfur (Pityrosporum ovale). Samponul cu ketoconazol indeparteaza rapid descuamarea si pruritul, care se asociaza in mod frecvent cu pityriazisul versicolor, dermatita seboreica si pityriazis capitis (matreata)

| ICanSeeAll a răspuns:

Si eu am avut problema asta si foloseam tot head and shoulders. Cred ca de la el sunt.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| deliamaria13 a răspuns:

Am avut si eu problema asta.trebuie sa mergi la un dermatolog si iti va da un tratament.Este de la pubertate nu iti face griji

| rockbladon a răspuns:

De la samponul head. foloseste Schauma va da rezultate dupa primele 3 spalari, lasa samponul sa actioneze 3-5 minute inainte sa clatesti, am avut si eu aceleas probleme cu asazisele cojite.