| ralucabalan2010 a întrebat:

Mi se ingrasa parul foarte repede, adica daca ma spal azi maine mi se ingrasa. Ce as putea face?happy

Răspuns Câştigător
| notsurewhoiam a răspuns:

Cel mai rapid mod de a masca radacinile uleioase este de a aplica pudra de talc( eu folosesc Brotalco) sau orice pudra(pulbere) de fata, Se aplica ori direct cu mana, ori cu o pensula. Da volum instanmtaneu parului, si arata foarte proaspat. Am mai observat, ca daca folosesc produse pentru par cum ar fi spuma sau fixativul, parul nu se ingrasa asa de repede, si se aranjeaza mai bine a doua zi, nu pare asa lipsit de viata. Oricum, nu stiu ce remediu este permanent asa ca incerca doar in ziua spalarii parului sa il porti desfacut, iar din a 2 a sa ti-l prinzi in moduri cat mai interesante, pentru a ii da alt look. Daca nici asa nu iti convine poti sa ceri sfatul unui farmacist, exista o multime de produse pentru asa ceva la farmacie.

8 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Incearca sa iti clatesti parul cu apa rece (nu si la radacina). Eu asa fac.

| FreakyChucky a răspuns:

Stiu ca iti va fi greu la inceput dar poti incerca sa te speli mai rar prima data la 3 zile, dupa aia maresti intervalul la 4 zile [stiu ca nu arata tocmai frumos cand e murdar].dar si eu am avut aceeasi problema iar cand am inceput sa fac asa ma manca capul a doua zi si vroiam sa ma spal, iar dupa ce ma gandeam mai bine il prindeam in coada si il mai tineam o zi.
se va obisnui in timp si il vei spala cam de 2 ori pe saptamana.

| miaumarian a răspuns:

Foloseste Syoss

| ionif a răspuns:

Schima samponul, si mie mi se intampla.

| g2012 a răspuns:

Ia un sampon potrivit pentru parul tau! sau daca este cazul reimprospateaza vopseaua!

| midu89 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema,nu il suport sa-l vad gras,pare a fi nespalat,si mi-am luat samponul garnier(ultra doux-soft clay and citron) si scrie ca e pentru par gras-greasy hair, este un galben verzui, si mai folosesc placenta de la kallos, e undeva la 6, 7 lei cea de 275ml, si de la o zi da una nu am ajuns la o zi da 2, 3 nu, intr-adevar se mai ingrasa dar mai putin. trebuie sa avem rabdare. am mai auzit de pudra d e talc, dar nu e buna folosita des chiar deloc

| andreeaandreea922 a răspuns:

Si eu eram la fel ma spalam in fiecare zi ceea ce nu este tocmai bine. Nu trebuie in fiecare zi si am incercat ma spal la 3 zile si am reusit! dar depinde de sampon. Si am auzit de infuzie de menta circa e buna!

| EverydayImShufflin a răspuns:

Foloseste ulei de ricinwinking e bun si pentru asta.