| DeepEyesClaudia a întrebat:

Mi se ingrasa parul foarte repede, desi ma spal la 2 zile. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Cella a răspuns:

Primul pas pe care trebuie sa-l parcurgi in fiecare zi este spalatul parului cu un sampon bland, cu PH echilibrat. Sampoanele pentru copii pot constitui alegerea perfecta pentru o utilizare frecventa, in vreme ce sampoanele pentru parul gras sunt prea agresive pentru folosirea zilnica.Deosebit de important: aplica balsamul numai la varfuri, nicidecum la radacina parului.

4 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Trebuie sa folosesti sampoane medicinale pentru par gras precum Vichi, Alpecin, Foltene, Apivita, Gerovital, Ducray, Herboschopy - toate gamele astea au sampoane pentru par gras. Chestia e ca nu ai de unde sa stii care se potriveste parului tau, si daca te duci la dermatolog tot pe incercate ti le da. Eu de ex mi-am luat Squanorm pentru par gras de la Ducray si mi se ingrasa parul la fel de des. Acum ma spal o data la 3 seri si e cat de cat acceptabil. Am mai incercat Alpecin pentru par gras si tot asa nici o ameliorare si totodata faceam si matreata de la el. O sa mai incerc si pe celelalte dar tinand cont ca sunt cam scumpe deocamdata ma spal cu Squanorm pentru par gras. Acum daca ai sa zicem si matreata si par gras, poti sa te speli cu 2, prima data cu cel pentru matreata stai 5 minute 10 neaparat te clatesti si dupa aia te dai cu ala pentru par gras stai 5 10 min si dupa aia te clatesti. Stiu ca tu ai zis ca ai prb doar cu parul gras dar ti-am zis asa ca sa stii.

| InLove a răspuns:

Nu am incercat, pentru ca eu nu am aceasta problema, dar am vazut la mai multe persoane ca functioneaza! pune putina pudra de talc pe par, cand este mai murdar si, unsuros. pudra va absorbi grasimea!
sper sa te ajute, si cred ca merita sa incerci!

| Annaa a răspuns:

Sa te speli cat de rar posibil.Incearca sa nu obisnuiesti parul sa fie spalat odata la 2 zile.big grin

| Bella_6127 a răspuns:

Tunde-l putin...mi s-a intamplat si mie si am fost nevoita sa il tund si nu mi s-a mai ingrasat o alta metoda ar fi sa iti schimbi samponul... sper ca ti-am fost de ajutor. fundita?