| pynnk a întrebat:

Mult timp m-am epilat cu lama, dar acum folosesc aparatulsad si mi-au ramas multe bubite cum pot scapa de ele?

4 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Stai linistita, este normal sa ai bubite rosii dupa epilat!
Foloseste gel de aloe vera de la farmacie, supermarket etc.
Iti vor trece in 2 zile maxim!
Sitii acum este important sa vezi cand iti creste parul,sa nu iti creasa inauntru pielii,nu tot bineinteles!
Majoritatea fetelor au probleme cu asa ceva, le creste fire de par in interior si apar ca si bubitele, se pot inflama.
Asa ca fii atenta cand iti va creste parul, daca vezi ca iti creste parul inauntru, nu mai folosi aparatul!

| ARF a răspuns:

Servus.
Din moment ce te-ai epilat cu aparatul, ti-au ramas acele urme rosii. Stai linistita, urmele o sa iti treaca cam in 3 ore, cel mult 1 zi.
Pa.

| dany29ism a răspuns:

Daca nu functioneaza ce a spus "ARF", incearca sa te dai cu un strat subtire de crema nivea (dinaceea in cutie albastra metalica sau de plastic). Bafta.

| maddddddddddddd a răspuns:

Si mie mi.sa intamplat. stai calma si foloseste o crema nivea iti trece!
Fundita?