| NikoIsDirectioner a întrebat:

Multe fete au problema mea, adica comedoane (puncte negre). As vrea sa scap de ele cat mai repede. Dar care produse sunt mai bune si mai usor de gasit. Sau poate stiti un remediu natural. Stiti cat de tare va doare cand le stoarceti si cand va uitati mai bine... ies mai multe! Nu mai vreau sa ma doara dar vreau ceva care sa isi faca efectul! FUNDA

Răspuns Câştigător
| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna Nikoletuza! Ma confrunt cu aceeasi problema. Insa folosesc Clean and Clear pentru puncte negre, o gasesti la Carrefour, Kaufland etc. Este o lotiune foarte buna care da rezultate din prima zi! M-am dat seara, si dimineata aveam tenul mult mai luminos! big grin Si daca nu mai ai puncte negre, dispar si cosurile si tendinta de a pune mana pe fata. Un alt remediu foarte bun este malaiul! Sau ceaiurile pentru ten luminos de la plafar(Fares). Sunt tot felul de geluri de la nivea care sunt foarte bune. Insa, iti recomand geluri de la VICHY, care nu au reactii adverse deoarece sunt testate dermatologic, antialergice! Mi le-a recomandat dermatologul meu, iar in raport cu chimia aia de Clean & Clear, e super! big grin Incearca! Funda? puppy dog eyespuppy dog eyes love struck

8 răspunsuri:
| 12AA a răspuns:

Dati cu malai adica pur si simplu spala`te cu malai

| Puffulets a răspuns:

Fa-ti baie de aburi si dupa stoarcei.

| Idontknow69 a răspuns:

Poti incerca Nivea (crema acea speciala pentru puncte negre)
winkingFUNDITAwinking

| samara2 a răspuns:

Uite, filmuleţul ăsta te va ajuta: http://www.youtube.com/watch?v=-bjOB4zS0uE

| claudia0499 a răspuns:

Spalate cu faina de grau pe fata si freaca sau ungete cu iaurd si lasa-l pana se intareste si se formeaza ca o masca. Sper ca te-am ajutat. Le-am incercat si eu si au functionat.Bafta!