| Directioner a întrebat:

happy Astazi mama mea a fost la o pedichiurista si i-a zis si de problema mea : unghiile incarnate. I-a zis mamei sa am aduca cat de repede la ea, pentru ca problema sa nu se agraveze. Ceea ce vreau eu sa va intreb este : ce as putea folosi pentru a reduce inflamatia? Am citit undeva cu ulei de masline, lamaie, ceapa...dar nu stiu daca sunt bune! Va rog sa ma ajutati! Miercurea viitoare trebuie sa merg si am inteles ca o s-a cam doara...dar macar daca as reduce inflamatia aia, poate va durea mai putin! :-s Va rog, daca stiti vreun remediu natural pentru reducerea inflamatiei, spuneti-mi si mie! Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu problema asta si am rezolvat-o cu tratamente naturiste big grin.
Puneam o frunza de aloe vera (astfel incat seva sa fie pe rana) si legam cu tifon.
Mai puneam si rostopasca, bitter suedez si tinctura de spanz.
Bafta!

2 răspunsuri:
| 8mariastar a răspuns:

Exista niste pastile speciale pentru asa ceva se numesc Aspasia

| StopShowingOff a răspuns:

Daca a ajuns in stadiul in care nu mai poate fii scoasa trebuie sa vezi un doctor.