| EuCareNuAmNicioTreabaCuElaSauEva a întrebat:

New Yorker. Stiti magazinul? Daca da, ajutati-ma si pe mine! Mi-am cumparat o pereche de tenisi de aici, dar s-au cam murdarit si nu stiu daca sa ii bag la masina de spalat sau nu... Se strica oare? Am aruncat eticheta, deci nu stiu...sadProbabil, funda.

4 răspunsuri:
| AnonymousM a răspuns:

Poti sa ii speli in masina de spalat thinking, dar s-ar putea sa se dezlipeasca, daca nu iei o perie si ii cureti thinking

| Piersii a răspuns:

Depinde materialul. adica vezi sa nu intre la apa (cel putin nu f mult). exista in magazine, super/hiper-marketuri niste pungi speciale in care pui incaltaminte si o bagi in masina.
sper ca te-am ajutat :*
succes!

| Ioana_Monica_1995 a răspuns:

Mai bine incerci sa-i cureti cu o perie sau o carpa umeda ca sa fi sigur/a.